SEO

Paddma ile Sektörünüzün İlk Sıralarında Yer Alın 

SEO Nedir? Arama Motoru Optimizasyonu Rehberi

SEO veya Arama Motoru Optimizasyonu, bir web arama motorunun kullanıcılarına bir web sitesinin veya web sayfasının görünürlüğünü artırarak web sitesi trafiğinin kalitesini ve miktarını iyileştirme sürecidir. SEO, dijital pazarlamanın önemli bir yönüdür ve bir web sitesinin başarısını büyük ölçüde etkileyebilir. 

Bu kılavuzda, SEO’nun temellerini ele alacağız ve web sitenizin sıralamasını ve görünürlüğünü iyileştirmeye yardımcı olabilecek temel kavramlara ve stratejilere kapsamlı bir genel bakış sunacağız.

SEO’nun Temellerini Anlamak

Web sitenizi arama motorları için optimize etmenin ilk adımı, SEO’nun temellerini anlamaktır. Arama motorları, bir web sitesindeki içeriğin alaka düzeyi, yetkisi ve kalitesi dahil olmak üzere birçok faktöre göre arama sonuçlarını sıralar ve kullanıcıya gösterir. SEO’nun amacı, bu sıralama faktörlerini geliştirmek ve görünürlüğü artırmaktır. 

Bu amaca ulaşmak için SEO ajansları, anahtar kelime araştırması, sayfa içi optimizasyon, sayfa dışı optimizasyon ve teknik SEO dahil olmak üzere çeşitli stratejiler ve teknikler kullanır.

Paddma ile SEO Süreci

Anahtar kelime araştırması, hedef kitlenizin arama motorlarında hangi anahtar kelimeleri kullandığını tespit etmek için yapılan bir araştırmadır.

Sektörünüzdeki rakiplerin bağlantı kaynakları, trafik kanalları ve yapmış olduğu tüm hamleleri analiz eder, daha iyisini yapmak için stratejiler üretiriz.

Teknik SEO, web sitenizin teknik altyapısının arama motorları tarafından daha iyi anlaşılmasını sağlar.

İçerik pazarlaması, web sitenizdeki içeriğin kalitesini artırarak organik trafiği artırmayı hedefler.

Backlink oluşturma, web sitenizin diğer web sitelerinden bağlantılar alarak itibarını artırmasını sağlar.

Performansınızı aylık olarak tarafınıza sunarız.

Paddma ile Büyümeye İlk Adımı Atma Zamanı!

İş Ortaklarımız

SEO İçin Anahtar Kelime Araştırması

Anahtar kelime araştırması, insanların sunduğunuz ürünleri, hizmetleri veya bilgileri aramak için kullandıkları anahtar kelimeleri ve kelime öbeklerini belirleme sürecidir. Bu anahtar kelimeler, web sitenizin arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek ve içeriğin yapısını optimize etmek için kullanılır. Anahtar kelime araştırması yaparken kullanılan bazı araçlar şunlardır: Ahrefs, Google Keyword Planner, SEMrush, ve MOZ.

Bize güvenen firmalar

Site İçi Optimizasyon Nedir?

Site içi optimizasyon, arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için web sitenizin içeriğinde ve yapısında yapılabilecek değişiklikleri ve düzenlemeleri ifade eder. 

Bu düzenlemeler, web sitenizin başlıklarını, meta açıklamalarını ve başlık etiketlerini optimize etmenin yanı sıra web sitenizin içeriğine ve URL’lerine anahtar kelimeler eklemeyi içerebilir.

Site Dışı Optimizasyon Nedir?

Sayfa dışı optimizasyon, arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için web sitenizin dışında gerçekleştirebileceğiniz çalışmaları ifade eder. 

Bu çalışmalar, yüksek kaliteli geri bağlantılar oluşturmayı, sosyal medya pazarlamasına katılmayı ve çevrimiçi forumlardan bağlantı almayı ifade eder.

Teknik SEO

Teknik SEO, bir web sitesinin arama sonuçlarındaki sıralamasını etkileyebilecek teknik yönlerini ifade eder. Web sitenizin yükleme hızını, mobil yanıtı ve site yapısını optimize etmenin yanı sıra web sitenizin sıralamasını olumsuz etkileyebilecek teknik sorunları ele almayı içerebilir.

SEO Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

SEO alaka düzeyi, otorite ve kalite dahil olmak üzere bir dizi faktöre dayalı olarak arama sonuçlarındaki sıralamasını iyileştirmek için web sitenizin içeriğini ve yapısını optimize ederek çalışır.

SEO çalışmalarında bir sonuç görmek için minimum 60 – 90 gün bir çalışma yapılması gerekir. Bu çalışmalar kalıcı ve tam anlamıyla başarıya ulaşması için gereken süre ise 3 – 12 ay arasında değişmektedir. Bu başarının süresini etkileyen faktörlerin başında; web site geçmişi, rekabeti ve konusu gelmektedir.

SEO web siteniz için en önemli çalışmalardan biridir. Çünkü web sitenizin arama sonuçlarındaki görünürlüğünü ve sıralamasını iyileştirmeye yardımcı olur, bu da web sitenize daha fazla trafik, müşteri adayı ve satış getirebilir. Ayrıca markanızı büyütmek için yapacağınız reklam çalışmalarında daha az maliyete en iyi sonucu almanıza oldukça katkı sağlar.

Sektörün hacmine, web sitesinin geçmişine ve yapılacak çalışmanın yoğunluğuna göre değişmektedir.